دانلود فایل های word پاورپوینت نظریه گشتالت درمانی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل های word پاورپوینت نظریه گشتالت درمانی :

دید کلی :
دانلود فایل های word پاورپوینت نظریه گشتالت درمانی دارای 23 اسلاید با ظاهری زیبا , متفاوت , مفید, مختصر و قابل ویرایش می باشد.


توضیحات کامل :

دانلود فایل های word پاورپوینت نظریه گشتالت درمانی

 

بخشی از متن پاورپوینت :

تعریف
  گشتالت نام یک مکتب درروانشناسی و نام گروهی کوچک از روانشناسان آلمانی پیرو این مکتب در قرن بیستم است که نظریات ورتهایمررا مبنای کار خود درزمینه بررسی یادگیری قرار دادند. لغت گشتالت به‌معنای شکل (Form) و شمائل یا صورت (Shape), و گسترده‌تر آن به معنی شیوه (Manner) یا حتی جوهر (Essence) آمده است. واژه‌های مترادف آن در زبان انگلیسی به‌شکل گسترده‌ای استفاده شده است .

نظریه گشتالت

روانشناسان گشتالت معتقد بودند که گرچه تجربه‌های روانشناختی از عناصر حسی ناشی می‌شوند, اما با خود این عناصر تفاوت دارند. روانشناسان گشتالت معتقد بودند که یک ارگانیزم چیزی به تجربه می‌افزاید که در داده‌های حسی وجود نداردو آنها آن چیز را سازمان (organization) نامیدند و همانطورکه بیان شد گشتالت در آلمانی به معنی سازمان است. طبق نظریه گشتالت ما دنیا را در کل‌های معنی‌دار تجربه می‌کنیم و محرک‌های جداگانه را نمی‌بینیم و کلا هرآنچه می‌بینیم محرک‌های ترکیب یافته در سازمان‌ها(گشتالت‌ها)یی است که برای ما معنی دارند...

 

دانلود فایل های word پاورپوینت نظریه گشتالت درمانی
فهرست مطالب:

تعریف

نظریه گشتالت

مفاهیم اساسی گشتالت‌درمانی

نظریه ی شخصیت

مرحله ی اجتماعی

مرحله ی جسمانی – روانی

ماهیت انسان

 خودگردانی

مفهوم اضطراب

افسردگی

درمان کوتاه‌مدت

گشتالت ­درمانی یا تمرکز­درمانی

انتقادهایی به نظریه گشتالت

لینک کمکی