دانلود فایل های word پاورپوینت آسیب شناسی کودکان خیابانی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل های word پاورپوینت آسیب شناسی کودکان خیابانی :

توضیحات کامل :

دانلود فایل های word پاورپوینت آسیب شناسی کودکان خیابانی در 42 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت  pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

دانلود فایل های word پاورپوینت آسیب شناسی کودکان خیابانی
فهرست مطالب

مقدمه

کودک خیابانی کیست؟

4 گروه مختلف کودکان خیابانی

قوانین مربوط به کار کودک در ایران و جهان

فعالیت جهانی برای کودکان خیابانی

تاریخچه ی سامان دهی کودکان خیابانی در ایران

آمار کودکان خیابانی

تحقیقات در مورد کودکان خیابانی ایران

علل فرار کودکان

مشاوره با کودکان خیابانی

روش های مختلف ارزیابی روانی

 

بخشی از متن

مقدمه

همه ی ما هر روز در معابر و خیابان ها شاهد حضور کودکانی هستیم که با ظاهری ژولیده و غبارآلود با دسته های گل, اسباب بازی, دست مال برای پاک کردن شیشه ی ماشین و.. . به طرف انبوه ماشین ها حرکت می کنند تا شاید فقط یک یا دو ماشین با چانه زدن گلی بخرند و دست مالی بر روی شیشه ی ماشینی کشیده شود. گاهی این کودکان متکدی و دست فروش را روی پل عابر پیاده, کنار پیاده رو و یا سایر مکان های پر رفت و آمد, به گونه های متفاوت می بینید.

این عارضه منحصر به کشور ما نیست. از کوچه های غبارآلود افعانستان تا خیابان های پر زرق و برق نیویورک این پدیده ی شوم وجود دارد و به نام کودک خیابانی شناخته شده است؛ معمول ترین آسیب اجتماعی که تقریبا نتایج یک سان و مشابهی دارد.

برابر برآورد سازمان جهانی (دفاع از حقوق بشر), در حدود 100 میلیون کودک در سراسر جهان در خیابان کار و زندگی می کنند. آن ها برای زنده ماندن به کارهای گوناگون از جمله: گدایی, فروشندگی ( سیگار, میوه, گل و روزنامه و.. .) بزه کاری و تن فروشی مشغول هستند. بخشی از آن ها با خانواده های شان ارتباط دارند و بخش دیگر یا از خانه فرار کرده اند و یا این که توسط خانواده به دلیل مشکلات مالی رها شده اند. این کودکان در پارک ها, خرابه ها و یا زیر پل ها می خوابند. تعداد زیادی از آن ها به مواد مخدر معتاد هستند و گاهی از موادی استفاده می کنند که به آن ها آسیب های مغزی ماندگار وارد می کند. برابر کنوانسیون جهانی حقوق کودک, تمامی کشورهایی که آن را امضا کرده اند, وظیفه دارند سلامت فیزیکی, روانی, اخلاقی و اجتماعی کودکان را تضمین کنند.

لینک کمکی