دانلود فایل های word بررسی بزه‎ دیدگی اطفال بزهکار

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل های word بررسی بزه‎ دیدگی اطفال بزهکار :

توضیحات کامل :

دانلود فایل های word بررسی بزه‎ دیدگی اطفال بزهکار در 17 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

دانلود فایل های word بررسی بزه‎ دیدگی اطفال بزهکار
فهرست مطالب

چکیده

مقدمه و مبانی نظری

گذری تاریخی

پیدایش بزه‎دیده شناسی و سیر تکاملی آن

مبانی نظریِ بزه‎دیده شناسی اطفال

روش تحقیق

یافته‎های پژوهش

نتیجه‎گیری نهایی و ارائه‎یِ چند پیشنهاد

چند پیشنهاد عملی

پی نوشت‎ها

 

قسمتی از متن

چکیده:
در این نوشتار پس از ذکر پیشینه‎یِ تاریخی بزه دیده در فرایند کیفری و نگاهی مختصر به تاریخچه‎یِ بزه دیده شناسی, در مورد مبانی نظری بزه‎دیدگی اطفال سخن به میان آمده و بی‎توجهی به (وضعیت خاص) اطفال چون کم سن و سال بودن, وابستگی به پدر و مادر, نیاز به محبت, همنشینی با همسالان کژرو و نظایر آن, از یک سو و از سوی دیگر, بی توجهی به این (وضعیت خاص) از سوی نهادهای کیفری متولی و جامعه, به عنوان مبنای بزه‎دیدگی اطفال به شمار آمده است.
در تهیه‎یِ پرسشنامه‎‎یِ اجرایی نیز سعی گردید که این بی توجهی‎ها به صورت پرسشنامه از مددجویان مطرح گردد. یافته‎ها حاکی از آن بود که عواملی چون, زندگی در محله‎هایِ بدنام و فقیر, فقر, مشکلات و نارسایی‎های خانوادگی, دوستان و همسالان, مناسب نبودن محیط‎های محل گذران محکومیت و بی‎کاری مددجویان ـ که خود موجب روی آوردن آنان به آموزش فنون بزهکارانه است در بزه‎دیدگی اطفال و تکرار آن مؤثرند و نارسایی‎های نظام کیفری ما نیز این امر را تشدید می‎کند.
در پایان هم به منظور پیشگیری از بزه‎دیدگی اطفال؛ ایجاد زمینه‎یِ حضور وکیل در محاکمات کیفری, ایجاد زمینه‎های کار اجباری همراه با کارمزد به جای نگهداری در کانون اصلاح و تربیت, تشکیل دادگاه کیفری اطفال با صلاحیت ذاتی و استفاده از یک رژیم کیفری خاص و مسئولیت نقصان یافته, پیشنهاد گردیده است...

لینک کمکی