دانلود فایل های word پاورپوینت بررسی کودکان کار

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل های word پاورپوینت بررسی کودکان کار :

توضیحات کامل :

دانلود فایل های word پاورپوینت بررسی کودکان کار در 28 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت  pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

دانلود فایل های word پاورپوینت بررسی کودکان کار
فهرست مطالب

مقدمه

وضعیت کودکان کار در جهان

تعریف کودک کار

آمار کودکان کار در ایران

آشنایی با حقوق جهانی کودکان کار

حقوق کودکان کار بر اساس قانون کار

آمار در خصوص کودکان کار چه می‌گوید؟

پراکندگی کودکار کار در شهر تهران ( مطالعه موردی)

قانون حمایت از کودکان و نوجوانان

 

بخشی از متن

مقدمه

نگاه خسته و صورت های زرد با رگه هایی از شلاق های آفتاب گرم طاقت فرسای تابستان کودکانی توجهم را جلب کرد که به نظر می رسید به زحمت خود را برای کسب چند سکه که قرار است نان شب آنها و گاه خانواده ای چند نفری را تامین کند, می کشند. بسته های حاوی آدامس یا پاکت های رنگارنگ فال حافظ که می شد بادبادکی زیبا در دستان این کودکان مظلوم باشد. دستمال های آلوده که رد دوده های هزاران خودرو بر روی آنها مشهود است فاصله آنها از کودکی که حق مسلم آنهاست را نشان می دهد. نگاه های پر حسرت این کودکان به خودروهایی که همسن و سالانشان با ناز بر صندلی آنها تکیه زده اند دل هر رهگذری را به درد می آورد. گاه صدای قهقهه آنها همراه با دویدن در چهارراه هایی که میتواند گذرگاه مرگ آنها باشد بیانگر این است که کودک درونشان لحظاتی هر چند کوتاه ظهور و بروز می کند. اما ناسزاگویی برخی عابران در رویارویی با آنها زنگ هشداری است که همه از آن غافل هستند, چرا که می تواند آرام آرام کینه ای را در دل این کودکان نقش کند که بستری برای حرکت به سمت انواع بزهکاری در انتقام از این نوع رفتارها باشد.

وضعیت کودکان کار در جهان

در جهان میلیون کودک کار وجود دارد که بیش از سه چهارم تا درصد از آنها در کشورهای مختلف در حال رشد بوده و در خیابان کار می‌کنند, اما در خانه زندگی می‌کنند و نان‌آور خانه هستند. طبق آمار سازمان جهانی کار میلیون‌ نفر از 250 میلیون کودک کار, وارد بازار کار شده و مشغول به کار تمام‌وقت هستند و میلیون کودک دیگر به صورت پاره وقت کار می‌کنند که اغلب آنها پسر هستند. همچنین براساس تخمین‌های جدید این سازمان از این تعداد . میلیون کودک در منطقه آسیا و پاسیفیک, . میلیون نفر در آفریقا و . میلیون کودک در آمریکای لاتین و کارائیب زندگی می‌کنند. به این ترتیب, بیشترین کودکان کار در آسیا زندگی می‌کنند.

لینک کمکی