دانلود فایل های word تحقیق جامع با موضوع باکتری استافیلوکوک اورئوس (Staphylococcus aureus)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل های word تحقیق جامع با موضوع باکتری استافیلوکوک اورئوس (Staphylococcus aureus) :

توضیحات کامل :

دانلود فایل های word تحقیق جامع با موضوع باکتری استافیلوکوک اورئوس (Staphylococcus aureus) در 19 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

دانلود فایل های word تحقیق جامع با موضوع باکتری استافیلوکوک اورئوس (Staphylococcus aureus)
فهرست مطالب

بیان مسئله

سابقه و ضرورت تحقیق

منابع

 

بخشی از متن

استافیلوکوک اورئوس

استافیلوکوک اورئوس با تولید انتروتوکسین, ایجاد مسمومیت غذایی می‌کند. باکتری ممکن است به شکل همزیست بر روی پوست وجود داشته باشد و از بینی یک سوم از مردم جدا شود(9) .  این باکتری به میزان کمتر ممکن است در گلو نیز وجود داشته باشد. وجود استافیلوکوک اورئوس در این شرایط به معنای عفونت نیست و نیازی هم به درمان در اینگونه موارد نمی‌باشد. باکتری ممکن است در حیوانات اهلی, گربه‌ها, سگ‌ها و اسب‌ها وجود داشته باشد و موجب التهاب و عفونت پا در مرغ‌ها شود. استافیلوکوک اورئوس ممکن است بر روی سطوح خشک برای هفته‌ها تا ماه‌ها زنده بماند(10) . برخی از فاژها )باکتریوفاژها( می‌توانند استافیلوکوک اورئوس را آلوده کنند و از این طریق موجب انتقال ژن تولید کننده توکسین پنتون- والنتین به آن شوند. از این رو, بیماریزایی سویه‌ها را افزایش خواهند داد.

هنگامی که سد پوستی از بین برود, باکتری به بافت حمله می‌کند و بیماری‌هایی مانند کورک و کفگیرک را ایجاد می‌کند. استافیلوکوک اورئوس در کودکان, عفونت شدید به نام سندرم پوستی فلسی شونده استافیلوکوکیرا ایجاد می‌کند(11) .

لینک کمکی